V případě zájmu o trénink (intenzivku agility) na vašem cvičáku mne neváhejte kontaktovat na bara.banyrova@gmail.com

   A3Ch. "Aimy" Eglantine od Ptačí skály  Zpět

 

Aimynka (Aimy, Zrzounek, Ejmák, Míša, Ejmuša) je kavalíří holčička, která se narodila 1.3.2006. Aimynku jsme si pořizovali už s tím, že to bude rozený agiliťák a proto jsme vybírali i podle temperamentu holčičky. No co dodat, kdo zná Aimynku ví, že temperamentu má na rozdávání a její osobitá povaha, tu kavalíří viděla jen z letadla :-) Ejmůlák je něco mezi kavalírem (to, když koulí očičkama a něco chce), terierem (to, když na vás neustále štěká, že něco nevysvětlujete dostatečně rychle a pochopitelně, popř. to na vás zkouší vrčením) a člověkem (to, když vyčůraně kňourá u majitele jiného pejska, že ten jeho hafík jí strašně ublížil a on by jí teď měl politovat). Na druhou stranu bez Aimynky bych nikdy nepoznala, že pes může být taková osobnost. Ona není pes, který pro člověka otrocky udělá první poslední, ona je prostě NĚKDO.

 

Ano, udělá nějakou věc třikrát, čtyřikrát, ale desetkrát to po ní chtít nikdo nemůže, a taky ani nechce :-). Zato neuvěřitelně rychle chápe co tím chtěl básník říci. Její velkou předností je její velmi vysoká pracovní inteligence. Stanley Coren kavalíra řadí ve svých testech pracovní inteligence na 44. místo ze 79. psů. Ovšem Aimynka se dle jeho testů zařadila kolem patnáctého místa.

Naše začátky agility s Aimynkou byly velmi těžké a kdyby se dostala do rukou nezkušenému člověku asi by s ní moc nepohnul. Prostě vymýšlela a vymýšlela. Na cvičáku si Ejmůlák usmyslel, že se nehne od místní budky ani na krok. Prostě ji přece nebudu nutit dělat něco co ona sama nechce a kdy si sama usmyslí. Takže trénink tunelu začal, tak že jsem ho nosila až k budce a postupně ho centimetr po centimetru posouvala směrem doprostřed cvičáku apod.. Kapitola sama pro sebe byl začátek naší závodní kariéry. Na cvičáku běhala nádherně a přijely jsme na závody a Aimynka dělala, že nezná slalom, že neumí tunel. To nám trvalo si půl roku než jsme zlomily. A teď je to naprostý nadšenec do agility, metelí jak o závod a štěká při tom jak uvytržení :-). Holt výhoda kavalíra, pokud jde o dobrotu dobře si rozmyslím, zda mám makat či nikoli. Aimynka prostě nad vším strašně moc přemýšlela a snažila si vymyslet svojí variantu.

Byla by to neuvěřitelná nuda mít povahově dva stejný kavalírky a Ejmůlak je úplný opak Kate. Kate by se pro páníčka rozkrájela bez přemýšlení ihned, ale Aimynka si to musí nejdříve rozmyslet :-), ale nakonec vyhraje naše vzájemná závislost a láska.

 

Aimynka se také osvědčila jako půjčovací pes :-) To znamená kdo má u sebe kus plíce, ten vede. Pár závodů si zkusila s Hankou Zavadilovou a dokonce spolu holky startovaly úspěšně i v Německu. A druhý psovod s kterým Aimynka zaběhla svůj životní běh a kvalifikovala se tak v Anglii na Cruft 2012 byla Iva Suchardová.

 

Aimynka v 3,5 letech ohluchla na obě uši - i přesto nadále aktivně a úspěšně běhala agility. V 5 letech jí ochrnuly oba lícní nervy a málem přišla o očíčka, ale i z toho jsme jí úspěšně dostali. Žádný veterinář nám, ale nedokázal říci co se to s ní děje a proč má neustále neurologické problémy. Tak jsem začala pátrat sama a nakonec se nám potvrdila nemoc zvaná Syringomyelie (problematická je vzadu malá a široká lebka a „velký“ mozek, který vylejzá z lebky. Na míše blízko mozku se tvoří dutiny naplněné tekutinou, blokují tok mozkomíšního moku). Co bude dále nikdo neví, protože u nás se touto nemocí zabývá pouze klinika v Brně a léčit se v podstatě nedá. Hlavní je, že Aimynka je teď celkem v pohodě, až na nějaké to drbání za krčkem a doufáme, že si naše bojovnice povede dobře jako doposud.

 

Úspěchy

- zkoušky A1, A2, A3

- titul A3Ch.

 

- v roce 2008 4. místo v open small na Mezinárodním poháru plemen v Maďarsku - Szolnok

 

- v roce 2009 4. místo v agility  a 5. místo v součtu na MR kavalírů

 

- v roce 2009 8.místo z 58 v agility na MR ČR

 

- v roce 2010 3. místo součet dvou běhů ze všech velikostí - paar (z 68 týmů) na Mezinárodním poháru plemen v  Německu - Leonberg

 

- v roce 2010  se stala II. VICEMISTREM agility 2010 na MR kavalírů - 3. místo, 4. místo agility, 2. místo běh dvojic

 

- v roce 2011 se stala MISTREM agility 2011 na MR kavalírů - 2. místo agility, 4. místo běh dvojic

 

- v roce 2011 v Anglii na The Kennel Club International Agility festival Open Agility Show se nominovala na Cruft 2012 (Semi-finále KC Novice Cup – 1.místo, Class 117 Small Jumping – 2. místo/77, Class 123 Small Agility – 4. místo/129)

 

- v roce 2012 v Itálii - Lignanu na Dog Olympic Games - 4. místo součet agility a jumping - družstva a 5. místo finále družstva

 

- v roce 2013 v Polsku - Kozienice na Mezinárodním poháru plemen 4. místo ve finále jednotlivců, nominace do finále jednotlivců, dvojic a do finále národů

 

- v roce 2014 v Dánsku - Dania Cup 2014 - 4x 1. místo a 1x 2. místo kategorie senior S

 

- mnoho vítězství na závodech po celé ČR