V případě zájmu o trénink (intenzivku agility) na vašem cvičáku mne neváhejte kontaktovat na bara.banyrova@gmail.com

   Archiv 2015  Zpět

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6.2.2016 - Všetice - jumpingový speciál. Poprvé tento rok jsme vyrazili do Všetic a jako vždy to byla moc povedená akce. Super organizace, úžasný povrch a všechno tak jak má být :-).

No a naše výkony taky šly. V prvním běhu jsme já i psi testovali prostředí, takže nic moc. Ale pak už jsme vysekli čtyři čisté běhy v super časech. Bungee II. běh 2. místo a III. běh 3. místo. A Lupínka II. běh 6. místo a III. běh 4. místo. Celkem z 28 psů. Lupínka se taky moc snažila, ale holt konkurence byla velká a jumpingy nejsou naší silnou stránkou vzhledem k její výšce :-) :-)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------26.1.2016 - Máme za sebou pár závodů a akcí. Mezi top patří na závěr roku 2015 Ratenice, kde Lupínka vyběhala 2. místo a 3. místo v jumpech.

Pak jsme zavítali do Brna, kde se nám moc nedařilo. Ale i tak fajn akce. Dále super intenzivka s Pavlem Koškem. Která mne opět dokopala se nad sebou zamyslet a trochu hýbnout tím zadkem :-) :-)

No a za úplnou špičku považuji výlet do Rakouska :-). 23.1. Tattendorf. Naprosto šílený nápad, jet na otočku do Rakouska na závody, byl úžasný a nezapomenutelný zážitek. Tam za 4 hodiny, nazpět sněhová kalamita a 6 hodin jízdy. Dálnice v Rakousku zapadaná sněhem, naše rychlost 40km/h :-) stěračům se nechtělo fungovat, šílený strach...... ALE skvělý den s úžasnými lidmi Radka, Irča, Iva a Dan. Dlouho jsem se tak nenasmála. Radky úžasný výkon s Marlenkou na závěr (1. start na závodech a hned 1. místo SA1). Bombastická hala, skvělé parkury od Romana Lukače ml.. 
A jako třešnička na dortu - Lupínek 2x 2. místo MA3 a součet 2. místo (všechno čistě :-)). 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------5.12.2015 - Zkoušky agility - Proruby. Rozloučení s kategorii A2 bylo moc fajn!!! Lupínka - 1.místo a3.místo, Bungee - 2.místo. Příště už do trojek. Na Opsionu to bylo skvělý - super organizace, povedené parkury od pana rozhodčího Dostála, krásné překážky a moc super atmosféra. Jediná škoda, že je to tak daleko :-). Holčičky mi tedy odskákaly komplet všechny áčka, ale přisuzuji to velmi bořivému terénu (který se určo zlepší, protože hala je úplně nová). Vůbec se na áčko nerozeběhly pořádně a nějak jim nevycházel krok :-(. Ale vzhledem k tomu, že Lupka vůbec áčko na závodech neskáče, tak to bude v cajku :-).

 

19.11.2015 - Lupínka oslavila své 3. narozeniny!!!!!

 

17.11.2015 - Zkoušky agility - Heroutice.

Bungee - Izk - 2.místo, IIzk - 1.místo, IIIzk - 3.místo a součet 1.místo MA2
Lupínka - IIzk - 2.místo a III.zk - 1.místo.

 

15.11.2015- Zkoušky agility - Terezín.

Lupínka - IIzk - 3.místo

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

5.10.2015 - Ratenice - dvojzkoušky. Bungee Radan Bohemia I.zk MA2 1.místo a II.zk MA2 1.místo. A máme splněn přestup do A3. Lupínka Jomgardens Rarity I.zk MA2 3.místo a II.zk MA2 3.místo.

 

17.10. Slaný - Alice Boháčová opět nezklamala. Miluji její parkury a užívám si je, Ikdyž se třeba nějaká ta chybka vloudi. Protože to je jízda od první překážky do poslední.
Lupínka - Izk - 2.místo, IIzk - 1. místo, jumping 2.místo
Bungee - Izk - 1.místo, IIzk - 2.místo.

 

6.10.2015 - Ta nejsmutnější zpráva, která na tomto webu může být :-(. Kate Bonnie Jelis 25.10.2003 - 6.10.2015. Včera nám odešla do psího nebíčka naše jedinečná Kate. Nebude den, abych si na tebe sluníčko nevzpomněla. Navždy budeš v srdíčkách celé naší rodiny. Vychovala jsi nejen naše tři další pejsky, ale byla jsi trpělivá i s našimi dětmi. Bylo to nádherných 12 let po tvém boku!!!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

26.9. Řepčice a 28.9. Děčín. No co dodat k zkouškám v Řepčicích :-( - na Petra Rybáře jezdím moc ráda, ale tento den se mu parkury opravdu nepovedly. Všechno mimo úhly, mega těžký prvek za prvkem. Ale v neděli v Lysé postavil krásné parkury, tak holt asi nějaký špatný den :-) Sám o sobě byl trochu horor slalom, který byl postavený ve vysoký trávě (v takové tedy neběháme ani na cvičáku). Lupínka v něm zakopla :-(. No a v druhém běhu ho přemístily, tektokrát do koňských hoven a na mega díru :-) :-) :-) Škoda. No každopadně, Lupínka zaběhla jednu zk. MA2 - 1. místo.

Zato závody v Děčíně byly na spravení nálady :-). Skvělá organizace, ceny, bomba rozhodčí ..... Všechno jak má být. Jediné co mne trochu mrzelo bylo, že neměli elektronickou časomíru, ale zase nemůžeme chtít všechno.

Zde se předvedla ve veteránech i naše Aimynka - jumping 3. místo a agility 2. místo. Běžela co jí síly stačily :-). Byla fakt kouzelná.

Lupínka pak dala krásně jumping 2. místo, zk. nám nevyšla zóna na kladině (nějak moc se jí na ní nechtělo rozeběhnout :-(), takže 4. místo a smolné 4. místo jsme měli i v agility. Bohužel jsem si nepohlídala dvě kritická místa a ztratili jsem tam hodně času :-( Konečně budu muset začít řešit své vedení a ne jenom se radovat, že mi vyběhla na houpačku :-) :-) :-)

S Bungee jsme měli vždy nějakou tu chybku, ale ty čisté běhy máme teprve před sebou :-) Je to moje dračice a ne psík :-).

Už se těším na příští rok na tyto závody.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------16.9.2015 - Lupínka má splněno do kategorie A3. Prázdniny za námi a musím říct, že jsem snad ještě nezažila tak akční prázdniny. Snažila jsem se je užít jak s dětmi, tak s psíkami na plno. Kluci se toto léto podívali dvakrát k moři a kolik jsme toho navýletovali, to ani nepočítám. A to ještě nekončíme...... Máme před sebou nádherný prodloužený víkend v Krkonoších. No a skoro všude nás doprovázely naše holčičky.

Lupínka a Bungee samozřejmě závodily ostošest. Byli jsme na závodech v Počernicích a v Kácově. Lupínka má již 6 zkoušek MA2 - je to naše šprtka :-). Ale s přestupem čekáme na Bungee, které ještě tři zk. chybí. Tak snad do Vánoc budu moc vesele přestoupit s oběma. Není nad to si stanovit vysoké cíle :-) :-)

Zbytek naší smečky se má dobře. Kate za měsíc oslaví své 12. narozeniny. Sice bojuje s nemocným srdíčkem, ale jakmile jde o jídlo, tak jde nemoc stranou :-). Takže smysl svého života má :-) a věřte jde přes mrtvoly. Sice má v tlamičce jen pár zubů, ale když se rozhodne, že ten rohlík prostě bude její, umí i  kousnout :-). Stala se tak v naší rodině, nejnebezpečnějším členem smečky :-) :-).

Budinka a Aimy si válejí šunky u mamky na gauči. Ale od začátku září jsem tomu udělala přítrž, a chodíme na několikahodinové procházky do lesa. A to dost často. Takže nepochybuji o tom, že za chvilku z nich budou štíhlé krasavice :-). Aimynka skoro ve svých 10 letech zvládá tyto procházky úplně s nadhledem.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------16.8.2015 - Moje holčičky jsou prostě božské :-) 2.8. Trutnov - Bungee 1.místo zk. MA2. A dnes 16.8.2015 Bungee 1. místo zk. MA2 a Lupínka 1. místo a 2. místo zk. MA2. Postupovky vždy kolem 5m/s.

---------------------------28.7.2015 - První měsíc prázdnin za námi!!! Davídek jde od září do školy, tak si prázdniny užívám se svýma chlapečky naplno. Furt něco podnikáme, výletujeme, dovolenkujeme ....

S holčičkama jsem zvládla dvoje zkoušky. 4.7. Řepčice - náš první start ve dvojkách. Moje princezny předvedly skvělé výkony. A hned si každá splnila i zk. MA2. Lupínka - 2x 2. místo a Bungee - 1. místo a 3. místo. No a potom 11.7. Dvůr Králové - zde byly doslova nesmyslné parkury od Zdeňka Spolka. Bylo mi moc líto, že jsem kvůli takovým to parkurům jela takovou dálku. Ale i tak Bungee se zvládla umístit na 3.místě.

V srpnu nás čekají troje závody, tak už se moc těším!!!

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

14. - 22.6.2015 - IABC 2015 Jesolo - Itálie.  Dovolená podle mého gusta :-). Nádherný kemp se vším pro děti i psy na co pomyslíte. Mnoho italské pizzy a zmrzliny. Hodně moře a tobogánů. A hlavně hodně běhání agility!!!
Holčičky toho agi sice už čtvrtý den měly nad jejich malé hlavičky, ale i tak jsme to doplácaly do zdárného konce :-). Jsou to ještě moje agilitní miminka a tohle byla fakt nálož, a i přesto běhaly jak bohyně. 
Děkuji mojí pyrení dvojici a spolubojovnici v družstvech Ivče Suchardové a mojí šetií dvojici Pamele Galli. You girls were great. Martinovi a Danovi -  díky kluci za asistenci. 
A zde naše neskutečné výsledky:
čtvrtek: 
Lupína - 2. místo jumping 1
Bungee - 1. místo jumping 1, 1. místo agility 1 a combinata 1. místo
pátek:
Bungee - jumping dvojice 3. místo
Naše družstvo JUST RUN 3. místo jumping
sobota:
Lupína - agility jednotlivci 3. místo
Bungee - agility dvojice 2. místo
Naše družstvo JUST RUN 1. místo agility
neděle:
Bungee - FINÁLE dvojic 3. místo

--------------------------------

30.5.2015 - Závody agility Pňov. Další dvojzkoušky za námi. Lupínek se začíná rozběhávat opravdu skvostně. A s Bungee se začínáme snad i sehrávat. Kočička udělá co mi na očích vidí, bohužel ne vždy je to moje vedení ok :-). Na začátku července se už těšíme do dvojek. Tak snad to Lupínka neodradí.

Lupínek - I. zk. 1. místo - postupovka 5.65m

                 II.zk. 1. místo - postupovka 5,49m

Bungee - I.zk. 2. místo - postupovka 5.58m

 

Bohužel Aimynku jsem musela odhlásit z nahlášených závodů, protože musela tento týden nečekaně na operaci. Akutní zánět dělohy. Naštěstí už je ok. A hojí se vše velmi rychle. Tak snad bude holčička na podzim fit, aby jsme si ještě nějaký ten veteránský běh zaběhly :-)

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

3.5.2015 a 17.5.2015 - Závodíme a závodíme!!! A daří se nám :-)

Velká Chuchle

Lupínek - 3. místo agility, 1. místo zk., 2.místo jumping, 2. místo součet

Bungee - 2. místo zk.

 

Mariánské Lázně

Lupínek - 1. místo zk.I, 1. místo zk.II

Aimy - 1. místo veterán ze všech velikostí

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

24.4.2015 Zkoušky agility Děčín. V pátek jsme vyrazili na otočku do Děčína na zk. Tyto závody byly na rozběhání účastníků kvalifikačních závodu. Ráda jsem zde uviděla všechny známé tváře, bylo to moc fajn. Já se budu s holkama pilně celý rok připravovat a příští rok již také určitě na kvalifikačky vyrazíme :-)

No a úspěšná určitě tato výprava také byla - Lupínka Izk. 1. místo a IIzk. 2. místo. Bungee v prvním běhu spadla laťka a druhý běh .... :-), ale doběhly jsme. 

No a už máme naplánováno kdy se šineme do dvojek, a to 11.7. na Opsion. Obě holčičky. Sice Bungee moc ještě nemá zkušeností, ale myslím, že nám spolu sednou spíše těžší tratě, než rovinky z jedniček. Bohužel nám to na těchto rovinkách dost padá :-) Panička zabere a Bungee přestane myslet.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

11.4.2015 Chlumecký lvíček - závody agility a 18.4.2015 zkoušky agility Počernice. Máme za sebou první dvoje venkovní závody. Bungee i Lupínek se každými závody zlepšují. Sice Lupka trochu zase řeší venkovní prostředí, ale snad se to časem podá. V Chlumci s námi byla i Aimynka na veteránech a byla opravdu nadšená :-)

Chlumecký lvíček

- Aimy - 3. místo agility a 3. místo součet veteráni

- Lupína - 3. místo jumping,  1. místo zk. MA1 a 2. místo součet

Zkoušky Počernice MA1

- Lupína 2x 1. místo a 2. místo, součet 1. místo

- Bungee 2x 3. místo

 

 

Video Chlumec ZDE

 

Video Počernice již brzy

 

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

29.3.2015 - Zkoušky agility Terezín. Další zkoušky za námi. Obě holčičky už mají splněno pro přestup do A2, ale nikam nespěcháme. S Lupínkou jsem si řekla, že tam vydržíme rok, aby se opravdu rozběhala. Takže máme ještě čas do června :-).

V Terezíně stavěl Zdeněk Spolek. První zkouška patřila mezi ty těžší A1, ale poprali jsme se tím s odvahou. Bungee sice DIS, ale na opravdu těžké pasáži, pak už to byl celkem ok běh. Potrénovaly jsme v něm hlavně slalomek, za kterým byl hned tunel. Takže vydržet ve slalomu, bylo pro dosti psíků oříšek. Lupínek tento parkur zvládnul, ovšem Zdeněk jí zvedl ruku u zóny. A to jsem jí zastavovala a sama viděla, že opravdu byla. No což, neva bylo z toho nakonec 3. místo, ale z nej časem. Druhý běh už byl fakt super parkur. Moc krásné jedničky. Obě holky akorát sejmuli jednu laťku na stejné skočce, takže čí to asi byla vina :-)......., že by psovoda :-) :-). Lupínek nakonec byl na 3. místě a Bungee na 4. místě. Lupka opět nejrychlejší čas a Bungee v závěsu za ní 5 setin :-).  Lupka v druhém běhu luxus sbíhačka na kladině a součet zkoušek 2. místo. Takže maximální spokojenost a už se těším na další závody.

 

Video ZDE

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------21.3.2015 - Zkoušky agility Ohrobec. Skvělá společnost, super organizace a naprosto božské jedničkové parkury od Alice Boháčové.  Co více si přát pro ty moje zlatíčka :-). Lupínka si začíná zvykat na cizí kladiny a konečně se rozbíhá :-) a s Bungee se také sehráváme závod od závodu :-).

Lupínek - I.zk. MA1 - 1. místo

                II.zk. MA1 - 1. místo

                součet - 1. místo

Bungee - I.zk. MA1 - 1. místo - totožný čas s Lupčou

                II.zk. MA1 - 2. místo

                součet - 2. místo

Video Ohrobec ZDE

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------7.3.2015 - Všetice u Neveklova agility závody. Tak za námi další, a pro nás pro tento rok poslední Všetice u Neveklova. Bohužel škoda, že jsme zrovna natrefili na pana rozhodčího Glabazňu, protože jeho parkury nám opravdu nesedly. Myslím, že v bězích open, by měla být obtížnost parkuru A2, aby se mohli chytnout i A1 psíci. Ale toto do jednoho byli minimálně parkury A3. Škoda, myslím, že mnoha začínajícím závodníkům, dokázaly tyto parkury otrávit celé závodění :-(.

Ale k našim výkonům :-) Naší čest zachránila veteránka Aimy, která si v jednom běhu vyběhala 1. místo a zaběhla čistý běh. Lupínek mi i na takto brutálních parkurech dělal radost. Krásně se soustředila a začala do toho dávat srdíčko a rychlost!!! Asi by nám sedlo, aby se všechny závody konaly na jednom místě :-) :-)

No a s Bunggulkou jsme se nechytaly, ale ani trochu. Jedinou útěchou mi byl super slalomek na závěr.

Nyní se už těšíme na A1, kde se začneme vyběhávat a nenervovat se takovýmito záludnostmi :-)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1.3.2015 - Aimynka slaví své 9. narozeniny :-). Hodně štěstí zlatíčko, hlavně hodně zdravíčka. Aby jsme to řádně oslavili razíme s Aimy 7.3. na závody do Všetic na veterány :-).

          

 

Aimy  9 let a Kate 11,5 let

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

21. - 22.2.2015 - Silesian Open agility - Polsko. O tomto víkendu jsme si vyrazili zazávodit do Polska. Super hala, skvělá organizace, luxus umělka, no co dodat :-) Bohužel na moje holčičky to přeci jenom výkonostně ještě byly moc těžké parkury. Ale snažily jsme se :-). Lupínka přeci jenom agi dělá déle než Bungee, takže se s tím poprala lépe. Akorát pastičkám z plné rychlosti holt neodolala. Ale nakonec zaběhla dva běhy z toho jeden čistě. Bylo to 10 místo z 44 M. Bohužel má stále hodně velké výlety po skočkách a i velké rezervy v rychlosti. Ale každým závodem je to lepší a lepší :-). Tak snad ve třech letech to přijde :-) :-) Hlavní je že nás to spolu baví - no stres :-).

Bungee si vysloužila 5x dis :-). Ale dálo nám to hodně, víme na co se zaměřit a co trénovat. Takže hurá do práce.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14.2.2015 - Trojzkoušky agility Neveklov. Naprosto super dopoledne ve společnosti Lupínky, Bungee a Lenky Peškové :-). 6 běhů z toho jenom jeden dis. Bungee poprvé na ofikách a hned válela. Sice byla trochu překvapená, že tam mají i slalom a houpačku. Ale v dalším běhu již byla připravena a slalomek vyšvihla jedna radost. Užívala jsem si to i s Lupínkou. Před startem se moc těšila a konečně jsem měla pocit z našich běhů, že do toho začíná dávat srdíčko. Nakonec to dopadlo na 2. místo, 1. místo, 3. místo a součet 1. místo. Nejvíce jsem byla potěšena z kladinky - jednou zastavená a dvakrát sbíhaná :-) Sice po doběhu si vždy připadám jak když odchytávám nějaké divé zvíře :-), ale což sranda musí být. Doladila jsem to, že po poslední skočce běží ke svojí krabičce s mlskama - tak neřeší okolí. A já tam musím být do 1s po ní, abych jí čapla za krkem, než se rozeběhne na kolegy :-).

 

VIDEO ZDE

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

31.1.2015 - Neoficiální závody agility Probluz - Dolní Přím. Protože za 14 dní jedeme s Bungee na první ofika, tak jsme jeli ještě vyzkoušet závodní atmosféru na neofika. No co dodat prostě Bungeeeee :-) - vůbec nic neřeší, běhá jak magor a mne s ní pracovat taaaaaak baví. V první běhu dvě latě dole (moje chyba) a druhý běh naprosto luxus. Jen jsem jí trochu nestíhala v cílové rovince :-). Výsledek jedno 3. místo.

No a, aby trénovala i Lupínka, tak jsem jí tam měla jako doskokana. Dva hezké běhy, bohužel tréninková rychlost tam nebyla. Ale snažil se trpaslíček můj :-). Po prvním běhu si opět neodpustila jít všechny vyštěkat :-(, ale v druhém už jsem to vychytala. Tak snad nám to za 14 dní bude na závodech fungovat. Bude to zase cizí místo, tak jsem zvědavá. Bylo to moc super dopoledne, které jsem si úžasně užila.

 

VIDEO ZDE

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

27.1.2015 - Plaveme celá rodina :-) :-). Tuto zimu nezahálíme. A protože sněhové radovánky si moc užívat nemůžeme, protože k tomu je potřeba sníh :-), tak jsme si začali užívat vodních radovánek. Lupínka dostala k Vánocům na měsíc a půl rehabilitace s podvodním pásem. Takže 2x týdně navštěvujeme Animel Clinic, kde nejen chodí na páse ve vodě, ale její tělíčko je zahříváno masážemi atd.

No a na veterině, kterou máme hned u baráku mají vanu na plavání pejsků. Tak jsme byli zkusit plavčo i tam.  A když plavou naši psi, tak mi taky :-) Chodíme každou neděli do soukromého bazénu s našimi dětmi a chlapečci od února začnou chodit ještě do kurzu plavání.  

Co se týče agilitění, tak jsme absolvovali super intenzivku u nás pod vedením Pavla Koška. Lupínek super, jen si občas postaví hlavu a jde někoho vyštěkat. Doufám, že s tím nebudeme bojovat do důchodu :-) No a Bungulka se jenom zlepšuje. Už máme hotový slalom a čím dál tím více se sehráváme. Takže super.

Lupínku v jejich dvou letech dostihla nějaká puberta a začala zlobit na procházkách. Přivolání nulové a její ideál byl, když mohla jít vyštěkat nějakýho člověka nebo psa. Dosti mne s tím potrápila, ale už se nám to celkem podařilo odbourat. Nikdy jsem neměla zkušenost s používáním stopovačky, ale vše musí být někdy poprvé...... Zabrala to na jedničku. Lupínek už chodí na volno jen s krátkou courací šňůrkou. A výsledek je, že když vidí člověka nebo psa, který se k nám blíží, tak si běží ke mne pro odměnu :-) Juchů!!!! Naše nej výhra za poslední měsíc.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3.1.2015 - Nový rok!!! Dnes zase ve Všeticích u Neveklova. Ovšem dnešek moc vyvedený nebyl. Vůbec se nám nedařilo. První a druhý běh jsem úplně pos.... :-( V prvním jsem jí opět šáhla na konci do slalomu a ona chudák vypadla (nejraději bych se přes ty ruce .....), ale jinak krásný běh. V druhém běhu jsem nevychytala, že bude tak rychlá a nahnala jsem jí na jinou překážku. No a třetí běh si zase vzala na triko Lupča. Nechtěla se na začátku hned stahovat, tak jsme se hned diskly. A já to chtěla opravit a ta potvůrka to neustála a šla vyštěkat pomocníka a psi u pásky. Klasika. Prostě pyrenka, ona má pravdu, já ne. A já jsem se snažila jí ukázat, že pravda je na mé straně. No to byla ale blbost :-).....

Teda řeknu vám ta pyrení povaha, je docela náročný koníček :-).

No a na 1.1. jsme si jeli udělat pohodičku na chatu :-)