V případě zájmu o trénink (intenzivku agility) na vašem cvičáku mne neváhejte kontaktovat na bara.banyrova@gmail.com

   "Budinka" Pretty Woman Černý Faun  Zpět

 

Budinka (nebo-li Budíček, Budulínek, Budí) je bearded collie, která se narodila 26.5.2008. Nikdy by mě nenapadlo si pořídit beardetu, kdybych na jednom agility táboře neviděla jak toto plemeno může být nádherné, když je ostříhané a hlavně jak je hyperaktivní a milé. Vím, že se můj názor nebude líbit mnoha lidem, jejíž záliba je vystavování pejsků, ale já jsem člověk ryze sportovní a u pejsků mě zajímá hlavně jejich povaha. A s tím jsem si pořizovala i Budinku, pejska pracovního a na druhou stranu, takového který si rád doma lehne u nohou a nevyžaduje neustále aportování apod.

 

Budinka miluje jakoukoliv práci. Když vidí na cvičáku překážky začne vyskakovat dva metry vysoko (většinou až mě nadhlavu :-)) a strašně štěkat. Má ze všeho neuvěřitelnou radost. Oproti kavalířím holčičkám je snad nějak tak přirozeně poslušná :-). Spoustu věcí děla sama automaticky a vůbec se jí to nemusí učit, např. když se přijde z procházky, nemusela jsem jí učit, že musí počkat v chodbě, až přijde řada na ní na umytí nožiček, ona prostě počká sama. Teď, když mi Budinka vstoupila do života říkám, že ona je PES a Kate a Aimy jsou OPIČKY (ani člověk ani pes :-), prostě naše roztomilý opičky).

 

Budíček si agility naprosto zamiloval. Jako správná bearde je při práci neskutečně uštěkaná, ale hlavní je ta její veselost :-) Dokonce jsem se občas při tréninku zlobila, že na mne stále řve. Ale pak jsem si řekla, holka pořídila jsi si berdedku, a její hlavní projev, když má radost je štěkot, tak co chceš. Je to jako kdyby jste si pořídili borderku a chtěli po ní, aby celý den ležela na gauči, taky nemyslitelné :-).

 

Čím déle, žiji s tímto úžasným stvořením, tím více si připadám, že jsme propojené. Někdy jak kdyby mi četla myšlenky. Její oči jsou neskutečně lidské a vycítí mojí náladu na sto honů. Je to pes s velkým srdcem na pacce :-).

 

Bohužel ani Budinku neminuly zdravotní problémy a v jejich 5 let musela na operaci loktu (laparoskopické odstranění kostního úlomku). Při této operaci jí bylo zjištěno značné opotřebení kloubů. Bylo mi řečeno, že beardedky pro to mají dispozice a nepřidává jim k tomu, ani jejich prapodivný někdy, až nekoorditovaný pohyb. Sportování jsme se spolu nevzdali, jenom s rozumem. Tzn. mushing jsme nahradili plaváním, pravidelné tréninky agility jsme nahradili cvičením na míčích. Na nějaké ty závody agility ještě vyjedeme, ale nepřeháníme to. 

 

 

 

 

Úspěchy

- zkoušky LA1, LA2, LA3

 

- v roce 2010 4. místo jumping large - paar ( z 96 psů) na Mezinárodním poháru plemen v  Německu - Leonberg

 

- v roce 2010 2. místo součet dvou běhů ze všech velikostí - paar (z 68 týmů) na Mezinárodním poháru plemen v  Německu - Leonberg

 

- v roce 2010 MR Bearded collií - 1. místo jumping a 1. místo běh střeštěnců

 

- v roce 2011 2. místo ve finále národů na IABC v České republice - Skochovice

 

- v roce 2011 v Anglii na The Kennel Club International Agility festival Open Agility Show - Agility 6. místo (ze 168 týmů), Finále KC Nations Cup  4.místo, agility 11. místo (z 201 týmů), jumping 13. místo (z 214 týmů)

 

- v roce 2013 v Polsku - Kozienice na Mezinárodním poháru plemen 2. místo zk. LA2, nominace do finále jednotlivců a do finále národů

 

- v roce 2014 v Dánsku - Dania Cup 2014 - 7. místo (z 70 psů) LA2 a 2x 8. místo (z 70 psů) LA2

 

- mnoho vítězství na závodech po celé ČR