V případě zájmu o trénink (intenzivku agility) na vašem cvičáku mne neváhejte kontaktovat na bara.banyrova@gmail.com

   A3Ch. Kate Bonnie Jelis - 25.10.2003 - 6.10.2015  Zpět

 

Kate (Kejtý, Kajtýšek, Kejťásek, Kejťas) je kavalíři holčička narozená 25.10.2003 v chovatelské stanici Jelis. Z malé vystrašené kuličky chlupů která se nám batolila po bytě nám vyrostla nádherná slečna s duší stále štěněčí. Je to takový malý (velký) závisláček, který s námi musí být všude a to za každé okolnosti, i na oné místnosti :-). Nejvíce se zasměji, když o Kate někdo prohlásí „jo, kavalír to je takový ten gaučový psík“, v tomto momentu si představím tu naší potvůrku jak se brodí v odporném smradlavém bahně za kačenkami ve skoro vypuštěném rybníce a ona pak na mě kouká těma svýma očičkama co jako provedla, že jí nový černý bahenní obleček přece sluší.

Její nejoblíbenější činností, když nepočítám papkání něčeho dobrého nebo nahánění zvěře po lese, je agility. Díky Kate jsem tomuto sportu naprosto propadla. I přesto, že Kate už není úplná mladice, by dokázala na parkuru vypustit duši. Její projev při běhu a před ním je zběsilé štěkání a třes celého tělíčka, v očích má jediné "kdy už konečně vyběhneme". Svojí závodní kariéru zahájila hned jak jí bylo 18 měsíců a během 7 měsíců splnila zkoušky A1, A2 a  přestoupila do nejvyšší kategorie A3. V této kategorii běhá dodnes. V roce 2011 obhájila titul A3 Champion.


A co naše výstavní úspěchy? Na výstavě jsme byly jednou a asi naposledy. Kate všem ukázala v kruhu, že je ten nejtemperamentnější kavalír z celé klubové výstavy Kavalíru a o její povaze byl také celý její posudek. Nejdříve chtěla kolegovi před sebou sebrat pískající kačenku, poté když jsme se měli projít před rozhodčí, tak se mi neustále zakusovala do zadku a nakonec paní rozhodčí z Anglie řádně umyla celý obličej (asi byla moc dobrá :-)). Prostě lítat ztřeštěně po cvičáku je lepší a to nám naše srdíčko dokázalo jak jen mohlo.

 

Na konci roku 2011 jsem na rady veterináře nechala Kate odejít do psího důchodu. Měla špatné srdíčko a v předních nožičkách artróza, což mělo za následek kulhání. Kate tak byla rok bez agility. Během toho roku strašně zestárla, procházky jí nebavily a já byla smutná, že Kate nám určitě už odchází. Ale sešlo se jedno s druhým a Kate jsem vytáhla na jeden seminář agility. Najednou byla jak vyměněný pes, omládla, hrála si s Budinkou a měla zase radost ze života. Teď vím, že to byla ta největší chyba. Klidně ať má Kate o rok kratší život, ale ať si ho užije. Kate ještě v roce 2013 zaběhla pár veteránských závodů, stala se MISTR ČR v agility ve veteránech pro rok 2012. Nyní už nás na psí akce jenom doprovází, a aby jsem udržela její veselou náladu, tak si občas na cvičáku skočíme pár překážek a chodíme do nemocnice Motol na canisterapii. No a samozřejmě spolu podnikáme různé výlety po lese, cvičíme na míčích a gaučíkujeme s paničkou u krbíku na dovolených.

 

Kate nám odešla do psího nebíčka ve svých 12 letech, kdy jí selhalo srdíčko. Byl to jedinečný pes, který vychoval nejen naše další tři psíky, ale měla trpělivost i s našimi dětmi. Ona byla dokonalá. A já děkuji životu za to, že její srdíčko dotlouklo v mé náruči na jejím gaučíku doma. Měla tak nádherný život po mém boku do konce posledních chvil. Nebude den, abych si na tebe sluníčko nevzpomněla!!!

 

Úspěchy

- zkoušky A1, A2, A3.

-  titul A3Ch.

 

- v roce 2006 MR ČR agility 7. místo v jednotlivcích

 

- v roce 2008 2. místo v open small na Mezinárodním poháru plemen v  Maďarsku - Szolnok

 

- v roce 2008 4. místo v final small na Mezinárodním poháru plemen v  Maďarsku - Szolnok

 

- na MR ČR Kavalírů 2x 1. místo jumping

 

- titul Sportovní šampion 2007 udělen Cavalier King Charles Spaniel klubem Čech, Moravy a Slezska

 

- v roce 2009 MR ČR agility 10.místo z 58 psů

 

- v roce 2009 MR kavalírů 3.místo jumping

 

- v roce 2010 2. místo jumping small - paar na Mezinárodním poháru plemen v  Německu - Leonberg

 

- v roce 2010 3. místo součet dvou běhů ze všech velikostí - paar (z 68 týmů) na Mezinárodním poháru plemen v  Německu - Leonberg

 

- v roce 2010 se stala VICEMISTR agility 2010 na MR kavalírů - 2. místo, 3. místo jumping, 3. místo běh dvojic

 

- v roce 2011 se stala VICEMISTR agility 2011 na MR kavalírů - 1. místo agility, 3. místo běh dvojic

 

- v roce 2011 v Anglii na The Kennel Club International Agility festival Open Agility Show - jumping 1. místo (z 82 týmů), agility 1. místo (z 88 týmů), 1. místo (z 80 týmů), 2. místo (ze 129 týmů).

 

- v roce 2012 v Itálii - Lignanu na Dog Olympic Games - 3. místo součet agility a jumping elite, 4. místo agility elite, 4. místo součet agility a jumping - družstva a 5. místo finále družstva

 

- v roce 2012 na MR ČR v Liberci - titul MISTR ČR kategorie small veterán. 2.místo jumping, 1.místo agility a 1.místo součet.

 

- mnoho a mnoho vítězství na závodech po celé ČR