V případě zájmu o trénink (intenzivku agility) na vašem cvičáku mne neváhejte kontaktovat na bara.banyrova@gmail.com

   Mgr. Barbora Banýrová  Zpět

 

Ráda bych zde uvedla pár řádků o sobě, aby jste vůbec věděli kdo je to ta osůbka uprostřed parkuru, která peskuje všechny okolo sebe :-). Jak již je výše zmíněno jmenuji se Bára. Snad už, když jsem byla miminko jsem propadla přírodě a zvířatům. S mým taťkou jsem v podstatě své dětství strávila v lese. V deseti letech, i přesto že náš byteček byl opravdu malinký, mi rodiče povolili svého prvního psa kokršpaněla (aspoň tak vypadala) Betinku. Můj věk a Betiny temperament rovná se nezvladatelná potvůrka demolující nekompromisně náš byt. Ještě dodnes mají moji rodiče doma na Betinu památky, jako je gauč bez opěradel apod. Dnes už vím co jsem měla dělat, ale dříve? Když už jsem měla více rozumu, byla mi povolena Kate (KKCHS). Pořizovala jsem si jí už s tím, že to musí být sportovně založený pejsek, hlavně do lesa a i na agility, o kterém jsem nevěděla vůbec nic. S Kate jsme tomuto sportu propadly obě dvě a jak už to u lidí ve znamení ryb bývá, když se do něčeho pustíte, tak naplno.

Začala jsem snít o svém cvičáku a o tom jak budu pomáhat jiným lidem se svými pejsky. A začal kolotoč, sehnat překážky, sehnat pozemek, sehnat lidi a to všechno v Praze, kde se o každý volný flek perou developeři. Všechno to bylo v mé hlavě, jen to uskutečnit. Je to už hodně dlouho od doby kdy vzniknul tenhle šílený nápad, ale já můžu říct, že jsem toho stihla hodně. Mimo dostudování VŠ Právo a svatby  jsem po dlouhých útrapách sehnala pozemek, sehnala překážky a začala budovat na pozemku zázemí hodné pro cvičák Pandiček. Budování nového cvičáku provázelo narození mého prvního syna Davídka a druhého syna Patrika. V začátcích, kdy jsme ještě cvičili jen na pozemku základní školy mi hodně pomohla kamarádka Lucka Michlíková, které za vše moc děkuji. Kate jsme pořídili kamarádku Aimy (KKCHS) a nakonec k nim přibyla ještě Budinka (bearded collie) a Lupína (POD). Pokud mě tedy nenajdete rozjímat v lese se psi, tak mě určitě najdete na cvičáku. Za to všechno, o čem tady píšu a o čem jsou vůbec tyto stránky, vděčím jen třem lidem, mojí mamce, taťkovi a mému manželovi. Bez jejich bezmezné podpory a víry v mé šílené plány, by dnes ničeho nebylo. Je toho ještě hodně před námi, ale pokud kolem sebe máte lidi, kteří vás milují, věřte že můžete změnit svět. 

 

 Zkušenosti:

 

- 11 let se věnuji agility jako závodník, z toho 9 let jako instruktor agility (instruktorské zkoušky složeny pod KA ČR v roce 2006)

- moji psíci

A3Ch. Kate Bonnie Jelis

A3Ch. Aimy od Ptačí skály

A3 Budinka Černý faun

A3 "Lupína" Jomgarden's Rarity 

a jeden skoro můj :-)

A3 Bungee Radan Bohemia

 

 

- mimo České republiky jsem byla na závodech agility v:

* Maďarsku (IABC 2008)

* Německu (IABC 2010, Berliner Bären Cup 2014)

* Anglii (KC  International Agility festival 2011)

* Itálii (Dog Olympic Games 2012, IABC 2015)

* Polsku (IABC 2013, Silesia open 2015,2016)

* Dánsku (Dania Cup 2014)

* Rakousku (Tattendorf winter cup 2016)

 a na všech těchto závodech se moje holčičky dokázali umístit na bednových pozicích

 

- s dvěmi psíky jsem obhájila titul A3 Champion (Kate a Aimy)

 

- mezi mé nejlepší zkušenosti mohu zařadit seminář agility s Lee Gibsonem (Anglie), intenzivní tréninky agility s Pavlem Koškem, seminář "Řeč psího těla" s Turid Rugaas (Norsko)